Ze Smaczną Dietą jesteś eko! | SmacznaDieta.pl

Ze Smaczną Dietą jesteś eko!

Ze Smaczną Dietą jesteś eko!

Jako catering dietetyczny, o którym mówi się jako o najlepszym w Polsce, mamy na sobie odpowiedzialność ciągłego rozwoju i wyznaczania nowych trendów w branży. Czas na kolejny krok. Eko krok. Pudełkowy eko krok. Ale o tym za chwilę. Najpierw opowiemy Tobie o naszym podejściu do ekologii.

Będąc naszym Klientem już samo przez się jesteś… eko. Dlaczego?
– Bo jako jeden z niewielu cateringów dietetycznych segregujemy śmieci, zbieramy papier na makulaturę, itp.
– Bo jako jeden z niewielu cateringów dietetycznych hołdujemy zasadzie „zero waste” znanej z najlepszych restauracji świata, w tym z tych z gwiazdkami Michelin. Polega ona na tym, że każdy produkt staramy się wykorzystać maksymalnie, żeby nic się nie zmarnowało, dlatego, np. pełne witamin i aromatu ścinki z warzyw wykorzystywane są u nas do zdrowotnego i smakowego podkręcania naszych bulionów do zup.
– Bo włączamy się do akcji promujących ochronę środowiska, np. „Wymień odpady na kulturalne wypady”, współpracujemy z powstałym na wysypisku śmieci polem golfowym, regularnie odwiedzamy szkoły, przedszkola, uczelnie, gdzie jako eksperci od odżywiania promujemy także odpowiednie podejście do ekologii.
– Bo korzystamy z lokalnych dostawców, rolników i rzeźników, którzy także pracują w sposób zgodny z dbałością o środowisko.
– Bo nasza usługa sama w sobie jest eko – dzięki niej nie marnujesz jedzenia i nie wyrzucasz nieużytych produktów do śmieci.
– Bo 99 proc. rzeczy robimy sami i nie korzystamy z żadnej chemii, wzmacniaczy smaku, złych „E”, itd.
– Bo nasze torby są ekologiczne, nasze najlepsze w Polsce pudełka nadają się do recyklingu, a dla tych, którzy chcą być jeszcze bardziej eko przygotowaliśmy pudełka bio.

Jako jedyni w Polsce wprowadzamy pudełka i folie w 100% ekologiczne!
Na pudełka i folie spełniające nasze standardy ekologiczne czekaliśmy od kilku lat. Szukaliśmy, naciskaliśmy, lobbowaliśmy. W końcu mamy jednak produkt w 100 proc. eko, co wyróżnia nas na tle Polski. Pudełka zrobione są z biodegradowalnej pulpy trzciny cukrowej,
a wyściełająca i zgrzewająca je folia z biodegradowalnego polikwasu mlekowego. Czyli są w 100 proc. eko, a nie w 70, 40 czy 10. Pudełka takie są kilka razy droższe niż standardowe.

Ceny pudełek dla Klientów:
Pudełka nadające się do recyklingu: 0 zł
Pudełka 100% eko: 5 zł za dzień (jeśli chcesz zmienić pudełka na eko, zgłoś to Sylwii albo Klaudii przy przedłużaniu abonamentu)